Friday, 14/5/2021 UTC+2
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Sukienki latem

Sukienki latem

Tegoroczne lato niestety pomału dobiega do końca. Może nie należało ono do najbardziej upalnych, ale było kilka a nawet kilkanaście dni upalnych. Można, więc było ubrać się w letnie sukienki. W tym sezonie królowały zarówno długie, jaki i krótkie sukienki letnie. Wśród długich modne były duże wzory, np. kwiatów, wzory geometryczne, a także falbany, wstawki ażurowe.
Dużym powodzeniem cieszyły się również sukienki letnie w stylu etnicznym, hippisowskim oraz w stylu safari. Wśród krótkich sukienek letnich dominowały zwiewne, często odcinane pod biustem albo sukienki w stylu bombki. Jeśli natomiast spojrzymy na tkaniny z jakich były one wykonane, to jak przystało na stroje letnie były to materiały bardzo lekkie, zwiewne, często prześwitujące, półprzezroczyste, a przy tym przepuszczające powietrze i pozwalające skórze oddychać i sprawiające, że upał był mniej dokuczliwy. Do materiałów takich należą: bawełna, płótno, len, jedwab.
Zdarza się też coraz częściej że materiały te mają domieszki tworzyw sztucznych, które niestety nie zawsze są korzystne. Mogą one bowiem powodować, że w sukience letniej jest nam gorąco, pocimy się i nasza skóra nie oddycha. Gdy zaś spojrzymy na tegoroczne sukienki letnie pod względem kolorystki, to możemy dostać zawrotów głowy. Królowały bowiem wszystkie barwy, od bieli, żółci, przez różne róże, czerwienie, fiolety, po błękity, kobalty, granaty i różne odcienie zieleni. Barwy te występowały na sukienkach letnich osobno albo były połączone w różne wzory, przejścia jednych odcieni w drugie. Różnorodność panowała także pod względem kroju, gdyż modne były zarówno szmizjerki, sukienki na cienkich ramiączkach, sukienki na jedno ramię, a także sukienki bez ramiączek. Tego lata, więc kobiety odziane w sukienki były kolorowe jak tęcza i piękne jak wakacje.

About