Saturday, 6/3/2021 UTC+1
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Jak przeprowadzić depilację bikini?

Jak przeprowadzić depilację bikini?

Jak przeprowadzić depilację bikini?

Okolica bikini to bardzo intymna część ludzkiego ciała. Z różnych względów, często estetycznych, choć nie tylko, usuwamy z niego pojawiające się w tym miejscu owłosienie. Można to robić na wiele sposobów. Zabieg można wykonać samemu w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Niektóre osoby powodowane wstydem wolą wykonać zabieg depilacji w zaciszu własnego domu.

Na rynku jest wiele preparatów, które możemy użyć w celu wykonania depilacji. Są to różnego rodzaju kremy, pianki i żele. Stosowanie tych preparatów ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwie dużym minusem będzie fakt, że po jakimś czasie włoski na nowo odrastają, chociaż są słabsze i odrastają wolniej. Wszystkie te preparaty mają nieprzyjemny zapach i mogą podrażniać. Plusem natomiast jest fakt, że cały zabieg trwa dość krótko i jest bezbolesny, pozwala usunąć nawet bardzo krótkie włoski. Wybierając odpowiedni dla siebie preparat warto jest zwrócić uwagę na to czy jest on przeznaczony do okolic bikini.

Inną metodą, którą można stosować w domu jest użycie maszynki do golenia. Jest to metoda stara jak świat i bardzo popularna, ale jak każda również i ona posiada plusy i minusy. Przede wszystkim jest tania, szybka i wygodna, a sam zabieg nie boli. Za pomocą maszynki można usunąć nawet bardzo krótkie włoski. Jednak metoda ta jest mało skuteczna, bowiem już na drugi dzień włoski odrastają i są mocniejsze, poza tym łatwo jest o podrażnienia, a skaleczone miejsca bikini bardzo trudno się goją. Maszynki najlepiej jest używać po kąpieli razem ze specjalnymi balsamami, które zmiękczają włoski. Również po zabiegu dobrze jest użyć kojącego balsamu.

Na miejsca intymne można również stosować zabieg wosku na gorąco, który ze względu na trudność wykonania powinno się wykonywać w gabinecie, tym bardziej, że jest to zabieg dość bolesny i nieumiejętnie wykonany może skutkować krwiakami oraz może się zdarzyć, że wrastające włoski mogą powodować stan zapalny. Wosk umożliwia wyrwanie wszystkich włosów, przez co odrastają one równomiernie. Po dokonanym zabiegu skóra jest idealnie gładka, a sam efekt utrzymuje się nawet 4 tygodnie.

Do depilacji okolic bikini używa się również depilatorów elektrycznych, jednak ta metoda depilacji jest bardzo bolesna, zabieg zajmuje sporo czasu, a depilowana skóra ulega podrażnieniu. Jednak odrastające włoski są dużo słabsze, a skóra pozostaje gładka przez okres od 2 do trzech tygodni.

Jak przeprowadzić depilację bikini?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About