Tuesday, 26/1/2021 UTC+1
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Skąd się biorą zmarszczki?

Skąd się biorą zmarszczki?

Post by relatedRelated post

Skąd się biorą zmarszczki?

Z wiekiem, na skórze zaczynamy stopniowo zauważać pierwsze oznaki upływu czasu. Skóra staje się mniej elastyczna i pojawiają się zmarszczki. Czym są? Dlaczego się pojawiają?
Czym są zmarszczki?

Zmarszczki to nic innego jak deformacje oraz zagięcia skóry, które pojawiają się w miarę starzenia. W miarę upływu lat nasza skóra traci elastyczność. W efekcie tworzą się drobne rysy lub linie..
Dlaczego pojawiają się zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się najczęściej między dwudziestym piątym a trzydziestym rokiem życia. Początkowo, widoczne linie pojawiają się między ustami a nosem. Następnie kolejne rysy powstają wokół oczu oraz na czole. Są to tak zwane zmarszczki mimiczne, które pojawiają się na skutek często powtarzanych grymasów związanych z mimiką.

Najogólniej rzecz ujmując, zmarszczki powstają na skutek starzenia się naszej skóry. Gdy przybywa nam lat, gruczoły łojowe oraz potowe, które dostarczały odpowiednią ilość wilgoci oraz tłuszczu, funkcjonują coraz wolniej i gorzej. Rezultatem tego jest utrata przez skórę elastyczności oraz wilgoci. Wówczas pojawiają się pierwsze załamania i wgłębienia na skórze.

W naszej skórze zaczyna również brakować włókien białkowych – kolagenu oraz elastyny – przyczyniających się do utrzymania naszej skóry w dobrej formie. Następstwem braku kolagenu jest wiotczenie skóry, zmarszczki na szyi, wokół ust i oczu (tworzą się wówczas tak zwane kurza łapki).

Na powstawanie zmarszczek mają wpływ również inne czynniki, które powodują ich powstawanie przedwcześnie. Za najczęstszą przyczynę powstawania zmarszczek jest wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych w nadmiarze lub w sposób nieumiejętny. Warto pamiętać, by unikać słońca w godzinach, kiedy świeci najmocniej (od 11:00 do 15:00). Jeśli odżywiamy się w sposób nieracjonalny, wówczas możemy spodziewać się, że pierwsze zmarszczki pojawią się znacznie szybciej. Powstawaniu zmarszczek sprzyja palenie papierosów. Dym papierosowy ma niekorzystny wpływ na kondycję naszej skóry. Dlatego też, jeśli chcemy długo cieszyć się gładką, niepomarszczoną skórą, należy unikać kontaktu z dymem. Jeżeli zbyt drastycznie się odchudzamy, możemy spodziewać się, że zmarszczki szybciej się pojawią. Podobnie jest z niewłaściwą pielęgnacją skóry. Na powstawanie zmarszczek mają również wpływ niedobory witamin w naszym organizmie oraz wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

Oczywiście od zmarszczek nie uciekniemy, ponieważ starzenie się skóry jest procesem naturalnym. Aczkolwiek trzeba wiedzieć, że proces ten można skutecznie opóźnić. W jaki sposób? Wystarczy unikać nadmiernego wystawiania skóry na działanie promieniowania ultrafioletowego. Należy stosować kremy z filtrem ochronnym oraz nosić okulary przeciwsłoneczne, by uniknąć zmarszczek w okolicach oczu. Nie należy zapominać o piciu dużej ilości wody oraz spożywaniu owoców i warzyw, ewentualnie suplementów diety, które uzupełnią braki witamin i minerałów w naszym organizmie. Stosujmy również kremy nawilżające, które zapewnią naszej skórze odpowiedni poziom wody.

Skąd się biorą zmarszczki?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About