Friday, 14/5/2021 UTC+2
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Zróżnicowany rynek odzieżowy

Zróżnicowany rynek odzieżowy

Jednym z wciąż bardzo pojemnych rynków, jest rynek odzieżowy, zwłaszcza obejmujący sprzedaż odzieży damskiej. W porównaniu z męskim rynkiem odzieżowym, temat odzieży damskiej jest wciąż o wiele bardziej rozległy. Dlatego też wciąż można obserwować rosnące jak grzyby po deszczu kolejne sprzedające sklepy oferujące odzież damską, w tym także tanią odzież damską. Jest spora grupa klientek, które nie mogą sobie pozwolić na ogromne wydatki na modne ubrania, więc kupują chętnie odzież damską w sklepie oferującym tekstylia bez metek znanych firm. Wiadomo, że odzież damska w sklepie firmowym czy wręcz salonie znanej marki, jest dość droga i dla wielu pań po prostu niedostępna. Taka odzież damska staje się jedynie bardziej osiągalna w momencie wyprzedaży, kiedy sklepy wysprzedają stare kolekcje po bardzo atrakcyjnych cenach, w promocji.

Ze względu na takie rozbieżności w możliwościach finansowych konsumentek, na rynku ma szansę na rozwój każdy podmiot zajmujący się modą. Może to być zarówno rynek oferujący odzież damską w sklepie zaopatrującym się w zwykłych hurtowniach czy na giełdach odzieżowych jak i sfera markowych, drogich pozycji ubraniowych. Wiele zależy od lokalizacji punktu, ponieważ często odzież damska w sklepie znajdującym się w małym miasteczku musi spełniać wymogi tamtejszych klientek. W takich okolicach, gdzie w pobliżu znajduje się wiele wiosek, sporym powodzeniem ciszy się tania odzież damska.

Niemniej dla klientek nieco młodszych potrzebna jest także firmowa odzież damska w sklepie znanej marki, bardziej nadążająca za tendencjami w modzie. Natomiast w większych miastach można zauważyć spore zagęszczenie sklepów sprzedających odzież damską znanych marek. A ponieważ takich marek jest wiele, a wciąż pojawiają się nowe, to można liczyć, że ten rynek pomieści jeszcze wiele firm w tym zakresie.

About