Friday, 14/5/2021 UTC+2
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Skórzany płaszcz na jesień

Skórzany płaszcz na jesień

Płaszcze z wełny, weluru, tafty i futra. Trencze, reglany, rozkloszowane, z bufiastymi rękawami czy przypominające pelerynę – są na topie, ale czy każda kobieta musi je lubić? Nie. Atrakcyjną alternatywą do popularnych płaszczyków stają się jesienne płaszcze ze skóry. Co więcej, chętnie zakładają je zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Wraz z nastaniem chłodnych, jesiennych dni kobiety zaczynają rozglądać się za ładnym odzieniem wierzchnim. Najmodniejsze płaszcze skórzane na sezon jesień-zima 2011/2012 dostępne są w wielu krojach, fasonach i kolorach. Są nie tylko ciepłym okryciem na górę ale także niezbędnym elementem atrakcyjnej stylizacji. Stanowią symbol dobrego stylu i ponadczasowości a ich uniwersalność sprawia, że mogą być noszone na co dzień ale i od święta.

W sezonie jesiennym 2011 modne są intensywne kolory płaszczy skórzanych dla pań. Wśród najbardziej energetyzujących kolorów na plan pierwszy wysuwa się pomarańczowy. Płaszcz damski w tym kolorze pojawia się na światowych wybiegach i jest polecany przez największych projektantów mody. Na topie są również mocne odcienie czerwieni, turkusowy, zielony czy żółty. Prawdziwym hitem są karmelowe, brązowe czy beżowe skórzane płaszcze. Kolory czarny i biały również nie wychodzą z mody. Płaszcze ze skóry dla panów mają znacznie uboższą paletę barw. Najczęściej spotykane są oczywiście czarne.

Od kilku sezonów modne są krótkie skórzane płaszczyki przed kolano. Do łask wracają także długie płaszcze do kolan. Niezależnie zaś od długości w jesiennym odzieniu wierzchnim panuje obecnie chłodny minimalizm. Płaszcze dla mężczyzn i kobiet mają być proste, skromne bez zbędnych ozdób a przy tym funkcjonalne i dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. W oryginalnych sklepach z galanterią skórzaną coraz częściej można dostać ocieplana podpinkę pod płaszcz ze skóry, dzięki czemu może on pełnić funkcję płaszcza zimowego.

Dla osób, które cenią sobie powagę i surowość stylu, idealny będzie skórzany płaszcz oficera. Dostępny jest on w wersji dla kobiet jak i dla mężczyzn. Cechuje go wysoki kołnierz, szerokie mankiety na rękawach, duże kieszenie oraz rękawy zakończone mankietami.

About