Friday, 14/5/2021 UTC+2
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Problemy z kręgosłupem a stawy

Problemy z kręgosłupem a stawy

Post by relatedRelated post

Lędźwie to część kręgosłupa w miejscu między miednicą a żebrami.

Bóle lędźwi często wskazują na problemy ze skoliozą, rwą kulszową, przepukliną lub korzonkami.

Najlepiej, gdy dokucza nam ból, wykonać prześwietlenie kręgosłupa by wykluczyć wszelkie napoważniejsze choroby. Na uporczywy ból można stosować maść rozgrzewającą, plastry rozgrzewające oraz często spacerować a także ćwiczyć mięśnie około kręgosłupowe oraz chodzić na masaże.
Zwyrodnienia stawów to patologiczne zmiany chrząstki stawowej.

Cierpiący na zwyrodnienia odczuwają sztywność stawów, która może trwać dłużej niż 1/2 h (ta dolegliwość pojawia się najczęściej rano).

Ból nasila się podczas poruszania się. Zwyrodnieniowe bóle w stawie biodrowym koncentrują się w pachwinie i z przodu (lub z boku) uda. Na skutek przykurczu w stawie może dochodzić do skrócenia kończyny.
Skręcenia stawów to uszkodzenia więzadeł stawowych, wywołane ich zerwaniem albo za dużym rozciąganiem. Skręcenie najczęściej dotyczy stawu kolanowego, skokowego, palców. Funkcja stawu zostaje znacznie ograniczona, występuje jego obrzęk, bezpośrednio (lub kilka godzin po urazie) pojawiają się siniaki i zaczerwienienie okolic stawu. Czynnikami sprzyjającymi zachorowaniu na skręcenia stawów są: otyłość, intensywne treningi, uprawianie ekstremalnych sportów, wypadki, noszenie obuwia na wysokim obcasie.

About