Monday, 2/8/2021 UTC+2
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Płaszcz ze skóry dla mężczyzn

Płaszcz ze skóry dla mężczyzn

Tradycyjne sklepy z odzieżą wierzchnią zdecydowanie faworyzują kobiety. Więcej jest w nich bowiem eleganckich płaszczy dla pań niż panów. Dotyczy to w równej mierze ubrań na każdą porę roku. Czy oznacza to jednak, że mężczyźni są skazani na sportowe kurtki i nie mają możliwości ubrać się stylowo i szykownie? Jak mówi znane powiedzenie „dla chcącego nic trudnego”.

W dużych galeriach handlowych znajdziemy wiele eleganckich butików, które oferują stylowe i modne ubrania męskie. Jest to z reguły markowa odzież męska, którą charakteryzuje wysoka jakość wykonania. Choć cena oryginalnych spodni, koszuli, krawata czy swetra męskiego jest wysoka, panowie często decydują się na ich zakup. Dotyczy to szczególnie mężczyzn wykonujących pracę, w której panuje restrykcyjny dress code. Tacy panowie wybierają też najczęściej szykowną odzież wierzchnią. Hitem ostatnich sezonów są modne czarne płaszcze męskie ze skóry.

Fason i krój skórzanego płaszcza męskiego zależy w dużej mierze od panującej mody i temperatury za oknem. Faktem jest jednak, że panowie mają zdecydowanie mniejszy wybór w tym względzie niż panie. Płaszcze ze skóry dla mężczyzn są z reguły proste i hołdują minimalizmowi. W sezonie jesień-zima panowie najchętniej wybierają płaszcze z kożuchem . Długość w zasadzie nie gra roli. Częściej są one krótkie, sięgające najdalej do kolan, niż długie. Zdarzają się również takie o długości 3/4. Najmodniejsze są męskie kożuchy klasyczne, które świetnie nadają się do noszenia na marynarkę. Są to skórzane płaszcze z wysoką stójką doskonale chroniącą przed zimnem. Dla panów, którzy cenią sobie swobodę i oryginalność poleca się modne skórzane kożuchy sportowe. Choć na cieplejsze dni mężczyznom proponuje się eleganckie marynarki lub kurtki ze skóry, płaszcze wiosenne to jednak w dalszym ciągu symbol elegancji i dobrego smaku.

Jeśli chodzi o kolorystykę to najpopularniejsze są czarne płaszcze skórzane dla panów. Pasują bowiem do niemal każdego ubrania czy typu figury. Młodzi mężczyźni często decydują się również na brąz, grafit czy krem. Męskie płaszcze w tych barwach są dostępne w różnych rozmiarach, ale warto pamiętać o tym, że jasne kolory optycznie poszerzają sylwetkę.

About