Saturday, 20/4/2024 UTC+2
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Metody usuwania rozstępów

Metody usuwania rozstępów

Post by relatedRelated post

Metody usuwania rozstępów

Rozstępy są zmorą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dotyczą wszystkich – kobiety po ciąży mają z nimi problemy oraz mężczyźni ćwiczący na siłowni. Prezentują się bardzo brzydko na ciele i raczej nikt nie lubi ich pokazywać.

Każdy kto miał z nimi styczność, doskonale wie jak wyglądają – podłużne prążki, które układają się równolegle na powierzchni skóry. Za przyczynę powstawania rozstępów odpowiedzialne są: skłonności genetyczne, zwiększony poziom korytzolu we krwi, zwiększony poziom estrogenów, stosowanie leków zawierających glikokortykosteroidy i przede wszystkim nieodpowiednia dieta – uboga w składniki odżywcze, zwłaszcza mała ilość cynku.
W jaki sposób usunąć rozstępy?

Wszędzie gdzie się nie obejrzymy widzimy reklamy cudownych kremów, które mają za zadanie zlikwidować rozstępy. Z całą pewnością warto nawilżać skórę, by była jędrna i odżywiona, ale tą czynność powinien wykonywać każdy bez względu czy rozstępy już ma czy nie ma. Czy kosmetyki zlikwidują rozstępy? Kwestia sporna, jednak zawsze dobrze smarować ciało balsamami. Co powinny zawierać kosmetyki, które są przeznaczone dla skóry z rozstępami lub narażone na rozstępy?

Kosmetyki mogą przynieść efekty, gdy będą posiadać w składzie kilka najważniejszych dla kondycji skóry witamin: A, E, C, D3 oraz związki cynku i krzemu. Dzięki tym substancjom następuje regeneracja włókien kolagenowych. Oprócz tego ważne są : masło kakaowe, ziele tygrysie, czyli Centella Asiatica. Również Palmitoyl Oligopeptide-3. Substancja ta łączy się z komórkami skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Dobrze j jak w składzie znajduje się jeszcze allantoina, heparyna oraz wyciąg z cebuli.

Jeżeli kosmetyki nie przynoszą zadowalających nas efektów, można się rozejrzeć za innymi metodami, takimi jak:

Chemabrazja – jest to peeling chemiczny polegający na zastosowaniu na skórę odpowiedniej mieszaniny związków chemicznych o odpowiednim stężeniu. Najczęściej stosuje się kwas glikolowy lub kwas tróchlorooctowy. Wielokrotne zastosowanie peelingu powoduje znaczne spłycenie, zmniejszenie i rozjaśnienie rozstępów.
Mikrodermabrazja – regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie oraz produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, polega na mechanicznym złuszczaniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który ściera i wysysa starte komórki.
Mezoterapia – polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione odpowiednich substancji leczniczych. Odżywia, pobudza. Powoduje rewitalizację skóry stymulując naturalne właściwości regeneracyjne skóry.
Leczenie farmakologiczne – wykorzystuje różne substancje czynne, na przykład retinoidy, które wpływają na zharmonizowanie procesów rogowacenia skóry. Mają one także dobry wpływ na stymulację fibroblastów oraz syntezę kolagenu, decydują o dobrej syntezie kolagenu.
Dermabrazja – kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka i górnych warstw skóry właściwej (do granicy warstwy brodawkowatej i siateczkowatej) za pomocą tarczy diamentowej.
Dermabrazja laserowa – „zeszlifowania” górnej warstwy skóry za pomocą laserów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu i wymaga starannej opieki pooperacyjnej aż do wytworzenia nowego naskórka.
Chirurgiczne wycięcie rozstępów – wycięcie dotkniętego rozstępami kawałka skóry.

Metod usuwania rozstępów jest wiele – każdy może sobie wybrać to co dla niego najlepsze – ze względów estetyczny, zdrowotnych czy też finansowych.

About