Friday, 4/12/2020 UTC+1
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Jak zrobić makijaż wieczorowy

Jak zrobić makijaż wieczorowy

Post by relatedRelated post

Ostatniej soboty planowałyśmy z kuzynką wielkie wyjście do nowo otwartego klubu. Kasia zniknęła w łazience na dobre 20 minut żeby zrobić coś co, jak jej się zdawało, miało być oszałamiającym makijażem. Efekt był faktycznie szokujący, ale raczej nie w sposób w jaki „nosicielka” wszystkich tych mazi by sobie życzyła. Kasia miała szczęście – została powstrzymana i umalowana na nowo, ale nie każdy ma kuzynkę wizażystkę, dlatego postanowiłam załączyć kilka podstawowych zasad makijażu aby uchronić inne dziewczyny przed takimi tragicznymi pomyłkami i gafami makijażowymi. Prześledźmy krok po kroku jak zrobić dobry makijaż wieczorowy:

Na oczyszczoną twarz nałóż krem i poczekaj 10 minut aż dobrze się wchłonie. Następnie rozprowadź silikonową bazę wygładzającą.
Nałóż na twarz cienką warstwę podkładu. Upewnij się, że podkład jest idealnie rozprowadzony na skórze. Możesz użyć o ton ciemniejszego podkładu żeby optycznie wymodelować kształt twarzy. Jednak dobrze rozetrzyj granicę między odcieniami.
Kolejny krok to nałożenie pudru transparentnego – zanim to zrobisz, upewnij się ze podkład nie „zwinął’ się w zmarszczkach wokół ust i oczu (jeśli tak, to usuń nadmiar patyczkiem higienicznym przed nałożeniem pudru)
Używając czarnej lub grafitowej konturówki narysuj linię na 2/3 górnej powieki i 1/3 dolnej, zaczynając od zewnętrznego kącika. Linia powinna być cienka i jak najbliżej rzęs.
Następnie nałóż cielisty cień na całą powierzchnię powieki. Kiedy masz już rozprowadzony cień podkładowy, wybierz 3 odcienie koloru, którego chcesz użyć w makijażu. Zacznij nakładanie od najciemniejszego koloru w palecie na zewnętrzny kącik oka w kierunku do wewnątrz. Kolor powinien być najbardziej intensywny w zewnętrznym kąciku oka i tracić na intensywności im bliżej wewnętrznego kącika. Ciemnym cieniem obrysowujemy ruchomą część powieki. Jaśniejszy cień nakładamy od połowy powieki w kierunku wewnętrznym. Na koniec najjaśniejszy cień nakładamy w wewnętrznym kąciku oka do 1/3 długości powieki.
Rozetrzyj granice między kolorami (to bardzo ważne) odcienie mają miękko przechodzić jeden w drugi.
Teraz możesz poprawić ciemna kreskę na linii rzęs i nałożyć pierwszą warstwę maskary. Poczekaj aż tusz wyschnie, rozczesz rzęsy i nałóż druga warstwę. Uważaj żeby rzęsy nie były sklejone – to nie wygląda zbyt dobrze.;)
Teraz używając odrobiny ciemnego cienia (dostosowanego do koloru twoich włosów) delikatnie zaakcentuj brwi za pomocą pędzelka.
Rozprowadź odrobinę różu na kościach policzkowych (uwaga: nie przesadź z ilością tego kosmetyku, aby nie osiągnąć efektu odpustowej piękności, oraz rozetrzyj granicę, żeby smugi różu nie były widoczne).
Na koniec jeszcze twój ulubiony błyszczyk i jesteś gotowa 🙂

Jak zrobić makijaż wieczorowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About