Monday, 3/8/2020 UTC+2
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Elegancki czarny płaszcz

Elegancki czarny płaszcz

Pepitka, zwana potocznie „psim zębem”, „kurzą stopką” czy też, po prostu, „kratą z pazurem” jest kolejnym geometrycznym nadrukiem, uwielbianym przez branżę modową. Ta czarno – biała kratka wielu osobom kojarzy się z elegancją oraz szykiem rodem z Paryża. Zapewne dzieje się tak dlatego że był niegdyś jednym z ulubionych deseni samej Coco Chanel. Pepitka najlepiej prezentuje się zarówno z mocnymi kolorami, takimi jak żółć czy też kobalt, ale i z odcieniami pastelowymi jak pudrowy róż czy kolor pistacjowy. W takim zestawieniu prezentuje się świeżo i młodzieńczo, jednocześnie nadając stylizacji wytworności.

Pepitka, jak większość wzorów, ma właściwości deformujące sylwetkę oraz dodające kilogramów. Osoby powyżej rozmiaru M powinny wybierać mniejszy deseń oraz unikać tak zwanego „total look’u” ponieważ nie zadziała to na ich korzyść. Co więcej jest to wzór nawiązujący znaczne do mody retro, a jak wiadomo styl vintage jest od wielu lat bardzo pożądany. Ponadto, pepitka to bardzo klasyczny wzór jeśli chodzi o okrycia wierzchnie. Pojawia się ona na płaszczach jedno oraz dwurzędowych, jesionkach, czy też trenczach. Zazwyczaj jest to deseń wybierany przez kobiety, jednakże odważni mężczyźni również po niego sięgają, dzięki czemu w ich stylizacjach nie ‚wieje’ nudą.

Elegancki czarny płaszcz to niemalże klasyk gatunku. Mężczyźni cenią sobie klasyczne, eleganckie płaszcze oraz eleganckie kurtki przede wszystkim za ich ponadczasową elegancję, która kojarzy się najczęściej ze spokojnym czasem belle epoque w XIX-wiecznej Europie. Ten wzór męskiego, eleganckiego płaszcza uległ z czasem pewnym modyfikacjom, jednak podstawowy fason płaszcza (a także współczesnej kurtki) pozostał bez zmian. Damska część klientów również ceni sobie klasykę. Elegancki płaszcz damski typu burberry, z charakterystycznym skośnym splotem jest jednym z najbardziej pożądanych elementów damskiej garderoby. Każda modystka z pewnością powinna posiadać elegancki płaszcz o klasycznym fasonie w swojej szafie.
Eleganckie płaszcze (a także eleganckie kurtki) nie muszą jednak zawsze kojarzyć się z ponadczasową i uniwersalną klasyką. Współczesne pomysły wielu projektantów również zasługują na uznanie. Kreatywne projekty, łączące w sobie pozornie zupełnie nieprzystające do siebie tkaniny i dzianiny zaskakują, a jednocześnie wprawiają w zachwyt. Eleganckie kurtki damskie, będące kolażem różnych estetyk, pikowane dodatkowo są z pewnością obiektem zainteresowania najbardziej wymagających fashionistek. Jeśli chodzi o damskie eleganckie płaszcze, to wciąż uznaniem cieszą się tradycyjne schematy modowe, wzbogacone jednak o pewne novum. Wielokolorowa dyplomatka bądź pastelowa jesionka to tylko niektóre z przykładów.

Elegancki czarny płaszcz
1 vote, 5.00 avg. rating (92% score)
About