Friday, 4/12/2020 UTC+1
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

DAWKOWANIE

DAWKOWANIE

Post by relatedRelated post

DAWKOWANIE

DAWKOWANIE. Bez względu na rodzaj użytego środka i jego siłę, objętość 5-8 ml wystarcza do uzyskania analgezji w żądanym obszarze117. Wolny koniec cewnika można połączyć z filtrem bakteryjnym (Millipore) lub 50-ml strzykawką wypełnioną roztworem środka analgetycznego i umieszczoną w jałowej torebce polipropylenowej120.

TRUDNOŚCI I POWIKŁANIA. Wszystkie doniesienia mówią o pewnym odsetku niepowodzeń w uzyskaniu pełnej analgezji121, co może oznaczać brak analgezji w obrębie niektórych segmentów rdzeniowych122. Powodzenie w dużej liczbie przypadków zapewnia tylko skrupulatne zwracanie uwagi na szczegóły128, powolne wstrzykiwanie roztworu środka analgetycznego i gotowość do częściowego usunięcia cewnika w razie- potrzeby, a nawet wprowadzenia go ponownie. Do innych sposobów należy wstrzyknięcie dodatkowej dawki po zmianie pozycji ciała.

Pozycja jest ważna także, by zapobiec uciśnięciu żyły głównej, dlatego należy unikać ułożenia na wznak124 lub za pomocą klinowej poduszki nachylić rodzącą w lewo, jeśli trzeba ją ułożyć w pozycji ginekologicznej lub jeśli konieczne jest cięcie cesarskie125.

DAWKOWANIE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About