Friday, 4/12/2020 UTC+1
Warmia płaszcze damskie – huna, jass, getex

Cukrzyca

Cukrzyca

Post by relatedRelated post

Cukrzyca

c. Podaje się normalną dawkę insuliny i przetacza glukozę w ilości pokrywającej zapotrzebowanie. Ten system można stosować, gdy brak czasu na przedoperacyjne ustawienie chorego na insulinie krystalicznej, jednakże przy użyciu długo działającej insuliny brak mu elastyczności.

Gdy rozpoczęcie operacji przeciąga się do późna, długotrwała głodówka stwarza zagrożenie dla chorego cukrzycowego. Trzeba więc pamiętać o podaniu przed operacją zarówno węglowodanów, jak i insuliny. Dodawanie insuliny krystalicznej do płynów dożylnych nie jest polecane, gdyż część dawki insuliny ulega adsorpcji na szkle i w rurkach, co utrudnia dawkowanie.

-5. Cukrzyca niedostatecznie regulowana. Objawem niewłaściwej regulacji jest kwasica ketonowa z towarzyszącym cukromoczem. Jest to stan wymagający współdziałania doświadczonego lekarza. Należy odłożyć planowe i nie naglące operacje, lecz takie zabiegi, jak drenaż ropnia czy operacje z powodu zakażonej zgorzeli, są konieczne, by w ogóle umożliwić opanowanie cukrzycy. Należy podać insulinę, płyny dożylnie, wyrównać zaburzenia kwasowo-zasadowe i niedobory elektrolitów w surowicy. Istnieje duże zagrożenie wymiotami podczas indukcji u chorych z kwasicą ketonową.

Cukrzyca
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About